Ukrainian Catholic Church of the Transfiguration

УКРАЇНСЬКA КАТОЛИЦЬКA ЦЕРКВА ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО

Why go to church? [Pt. 11] Що відбувається на Службі Божі?

Leave a comment

Communion imageSometimes people say their own prayers during Liturgy …
These people aren’t feeling their role in the community event that is Liturgy. They simply have not grasped what is taking place at the Liturgy and naturally they would want to spend that time doing something that is spiritually engaging …

What is the meaning of other Services in our Church, besides the Divine Liturgy?
In our rite, we have a great number and variety of services. Each has its own worth. Too often, we make the mistake of measuring other liturgies as “less than” the Divine Liturgy.

Each liturgy is a glorification of God. We sing various biblical texts, hymns, chants—thus achieving the pinnacle of human ability; the celebration of God.

Paradoxically, engaging in these liturgies helps us to recognize and value the gift we receive in the Divine Liturgy.

But what does this mean: to praise God?
Christianity is not a religion. Maybe it’s so when we look at a map of world religions; yes, that is one of them.

But, for us Christians, it is far more than a religion because the initiator of the Christian relationship is God, rather than the person. God speaks to Abraham, Moses, the prophets, and then reveals Himself through His son.

He is the one to disclose Himself. He is the one who found us, who contacted us. Praising God is our response to Him.

But we praise God because we recognize that He has reached out to us and we have met Him.
This brings great wonder and joy. Our praise springs from gladness for God’s generosity and constant grace bestowed on us. And, in praising God, we enrich ourselves. Thus, praising God is for our benefit and not for the benefit of God.

***

Бувають випадки, коли люди свої молитви моляться підчас Служби …
Це тому, що воне не відчувають своєї участі у Літургії, не відчувають того, що це є спільна справа. Це люди просто не розуміють, що на тій Літургії роблять. І якщо вони не розуміють, що відбувається, то звісно, що їм хочеться хоч якось той час іх духовною користю провести.

Яке значення мають інші богослужіння, які служать у церкві, крім Літургії?
У нашому обряді їх є багато, вони дуже різноманітні, вони мають самостійну вартість. Дуже часто ми робимо помилку, коли всі інші богослужіння, які є в Церкві, “вимірюємо” Божественною Літургією.

Що от, є Літургія, вона найважливіша, а все решта – менш важливе. . . Кожне богослужіння є прославою Бога. Ми співаємо священні біблійні тексти, різні піснеспіви, гімни і здійснюємо найвище, на що людина здатна, прославляємо Бога.

Парадоксально, але саме ці богослужіння, коли беремо в них участь, допомагають нам краще усвідомити дар, який отримуємо на Літургії. Вони допомагають нам піднятися до неї, щоб більше її цінувати.

А що це означає: прославляти Бога?
Християнство – це не релігія. Може, коли ми розглядаємо його на релігійній карті світу – так, то воно – одно з релігій. Але для нас, християн – це більше, ніж релігія. Тому що у християнстві ініціатором стосунку є Бог, а не людина. Бог промовляє до Авраама, до Мойсея, до пророків, а потім являється через свого Сина.

Це Він – хто відкрив Себе нам. Тому кажемо: Боже одкровення, Боже об’явлення, це Він – ініціатор. Він є Той, Хто нас знайшов, нав’язав із нами контакт. І прослава Бога – це наша відповідь на це.

Ми прославляємо Бога, співаємо хвалу через те, що усвідомлюємо, що він вийшов нам назустріч і ми з ним зустрілися. Це наповнює великим захопленням, великою радістю … прослава Бога є тому, що ми тішимося, що Бог для нас стільки зробив і продовжує робити далі. І ми, прославляючи Його, фактично, збагачуємо самих себе. Прослава Бога таким чином є більше задля нас і для нас, ніж для Бога.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s